Enclosure

Enclosure
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Enclosure, dwunasty solowy album Johna Frusciante ukazał się 8 kwietnia 2014 roku, nakładem Record Collection.
Zapowiedziała go 18 lutego 2014 publikacja Scratch – piosenki napisanej jeszcze podczas sesji nagraniowych The Empyrean, ale stylistycznie bardziej zbliżonej już do nowego albumu.

Wydanie Enclosure poprzedziła niezwykła promocja. 29 marca 2014 kopia Enclosure została umieszczona na eksperymentalnym Cube Satelite i wystrzelona wkosmos na pokładzie rakiety Neptune przez amerykańskie konsorcjum Interorbital Systems. Od 31 marca fani z całego świata mogli pobrać bezpłatną aplikację sat-JF14, która aktywowała się w momencie pojawienia sie satelity nad danym regionem i pozwalała na bezpłatne słuchanie albumu ptrzez 7 dni oraz na rozmowy z innymi fanami na specjalnym czacie.

Artysta na swojej stronie internetowej tak skomentował Enclosure: „W chwili ukazania się ta płyta to dowód osiągnięcia wszystkich muzycznych celów które stawiałem sobie w ciągu ostatnich 5 lat.” Podkreślił także, że ponieważ była nagrywana równolegle z produkowanym przez niego albumem Black Knights – choć jest diametralnie inna, jednak reprezentuje ten sam proces kreatywnego myślenia, a pewne muzyczne idee pojawiające się przy okazji jednej były inspiracją do pracy przy drugiej.Zapowiedział też, że Enclosure jest zamknięciem etapu rozpoczętego przez PBX Funicular Intaglio Zone.

John Frusciante sam nagrał wszystkie wykorzystane na płycie instrumenty i wyprodukował ją.

Tracklista:

1 Shining Desert” 4:46
2.”Sleep” 4:23
3.”Run” 2:15
4.”Stage” 3:09
5.”Fanfare” 4:50
6.”Cinch” 6:25
7.”Zone” 4:07
8.”Crowded” 3:47
9.”Excuses” 3:53
10.”Vesiou” 4:16 (bonus w japońskiej edycji)
11.”Scratch” 6:43 (bonus w japońskiej edycji/bezpłatny download)

comments powered by Disqus