Jeśli świat mnie jeszcze chce – Wywiad z Blairing Out Show (1997)

okład

Poza wstrząsającym materiałem holenderskiej VPRO niewiele jest wywiadów z okresu gdy John Frusciante porzucił RHCP. Ta rozmowa została przeprowadzona przez Erica Blaira, który od 1996 roku po dziś dzień zaprasza do swojego “Blairing out with Eric Blair” muzyków reprezentujących raczej pobocza muzycznej sceny. W rozmowie z Johnem wspomagał go Keith Morris, znany z takich zespołów jak Black Flag i Circle Jerks. Użyczył też swojego domu jako studia nagraniowego.

Z wywiadu odbywającego w lipcu 1997 roku, a więc na miesiąc przed ukazaniem się „Smile From The Streets You Hold” możemy dowiedzieć się, że John Frusciante jest zdyscyplinowany, pracowity, utalentowany, a przede wszystkim skromny :)
Ale mówiąc już na poważnie to dość gorzkie podsumowanie walki o ocalenie swojej osobowości w zderzeniu ze sławą, z rzeczywistością show biznesu, z trudami tras koncertowych, z ślepym uwielbieniem fanów. Oczywiście pojawia się także komentarz na temat przygotowywanej płyty, choć wymienienie wśród inspiracji Jane`s Addiction zakrawa tu na wielopiętrową ironię.

Wywiad przetłumaczyła: Wanda

Untitled-3

Oceń artykuł:
(kliknij na gwiazdkę)
comments powered by Disqus